Konteyner Ev

Konteyner yapılar, hızlı ve uygulaması kolay yapılardandır. Genellikle işçi şantiye yerleşkelerinde, şantiye ofislerinde, mülteci kamplarında, konut yapılarında ve pek çok alternatif kullanım alanında uygulanabilmektedir. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte, pratik inşa yöntemleri de ilerlemiştir. Taşınması kolay yapıların üretimi, inşaat ve yapı sektörü için önemli bir konu haline gelmiştir.
Konteyner ev; tek, çift ya da çok katlı olabilmektedir. Taşınması kolay olan bu yapılar, aynı zamanda oldukça kullanışlı ve sağlamdır. Konteyner evler deprem yükü altında güvenlidir. Pek çok kullanıcı, konteyner evleri depremde güvenli oldukları için tercih etmektedir. Özellikle yazlık bölgelerde ve deprem riskinin yüksek olduğu alanlarda tercih edilmektedir.

Konteyner Ev Özellikleri

Konteyner ev, günümüzde giderek popülerleşen bir sistem olup müşteriler tarafından çok sayıda ilgi görmektedir. Konut problemine karşı olarak ekonomik, hızlı uygulamalı ve kullanışlıdır. İnşa süresi 1 - 2 gün gibi sürelerde tamamlanabilen konteyner ev modelleri bulunmaktadır. Metrekare, kat, plan şeması, iç tasarım gibi pek çok farklı özellikler bulunduran konteyner evler kullanıcıların tercihine göre düzenlenebilmektedir. Aynı zamanda depreme dayanıklı olan bu evler, konut sorunu yaşayan kişilere ekonomik bir çözüm üretebilmektedir.

Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner evleri diğer yapılara göre daha uygun fiyatlı kılan özellik modüler ve basit yapı sistemidir. Standart boyutlarda üretilen bu yapılar, konteyner evlere nakliye avantajı tanımaktadır. Nakliye kolaylığı sağlanması için bir tırda en az 8 adet ünitenin taşınabileceği boyutlarda üniteler üretilmektedir. Böylece, tek seferde projenin tamamlanabilmesi için yeterli sayıda ünite proje alanına kolaylıkla taşınabilmektedir. Bu durum montaj hızını ve kolaylığını etkilemekte ve bu etki fiyatlara direkt olarak yansımaktadır.
Konteyner evler, dışarıdan çok estetik görünmemekle birlikte ahşap giydirme sistemleri ile zenginleştirilerek daha güzel bir tasarım elde edilebilmektedir. Kullanılan malzemelere bağlı olarak değişen tasarımlara rastlamak mümkündür. Plan şemaları genellikle benzer olan bu yapılarda iç mekan tasarımlarında farklılıklar gözlenebilmektedir. Konteyner ev yapılarında kullanılacak olan malzemeler, müşteriler ile birlikte belirlenmekte ve onların tercihlerine göre şekillenmektedir.


Konteyner Ev

Konteyner Ev

İki Katli Konteyner Ev

İki Katli Konteyner Ev

Çok Katli Konteyner Ev

Çok Katli Konteyner Ev

Şantiye Konteyner

Şantiye Konteyner